Najczęstsze pytania

Czym jest branding?

ExpandCollapse

To proces świadomego kreowania tożsamości marki, która ma na celu wyróżnienie oraz sprawniejsze przekonanie odbiorcy do oczekiwanego działania, zazwyczaj zakupu. Często mylnie brandingiem określa się samą warstwę wizualną – logo i identyfikację wizualną. Natomiast w rzeczywistości są one jedynie drobnym ułamkiem całości.

Branding w podejściu strategicznym łączy ze sobą: strategię i procesy biznesowe, rozwój produktu/usługi, ukształtowanie ścieżki podróży odbiorcy i jego doświadczeń na każdym etapie, strategię pozycjonowania i komunikacji marki, nazewnictwo, system wizualny oraz identyfikację werbalną.

Wszystkie te elementy są podstawą dla efektywnych działań marketingowych i sprzedażowych. Im większa ich spójność i kompletność tym większa skuteczność biznesowa i dynamika wzrostu.

Jak są etapy procesu (re)brandingu i ile to trwa?

ExpandCollapse

Niezbędne etapy budowy skutecznej marki to: odkrycie potrzeb odbiorców i poznanie konkurencji, warsztaty biznesowe, zdefiniowanie strategii i tożsamości marki, zaprojektowanie identyfikacji werbalnej i zasobów marki oraz wdrożenie.

Średni czas realizacji zależy od przyjętego podejścia. W przypadku uproszczonego procesu to okres 1–3 miesięcy, jednak najczęściej projekt trwa od około 6 do 12 miesięcy.

Wszystkie te elementy są podstawą dla efektywnych działań marketingowych i sprzedażowych. Im większa ich spójność i kompletność tym większa skuteczność biznesowa i dynamika wzrostu.

Ile to kosztuje?

ExpandCollapse

Nasza usługa (re)brandingu i jej wartość jest dostosowywana do specyfiki biznesu, otoczenia rynkowego oraz aspiracji marki. Opracowane trzy podejścia do brandingu sprawiają, że zarówno dla dużych jak i małych firm inwestycja w branding jest rentowna.

Czy programujecie strony i aplikacje?

ExpandCollapse

Wdrażamy strony internetowe w metodologii low-code co pozwala znacząco zredukować czas i koszt realizacji. W przypadku zaawansowanych stron o rozbudowanych funkcjonalnościach oraz aplikacji webowych i mobilnych pomagamy markom w komunikacji ze specjalistami.

Czy realizujecie kampanie marketingowe?

ExpandCollapse

Wspieramy marki w zdefiniowaniu lejków marketingowych oraz ich testowaniu i usprawnianiu celem poprawy skuteczności. Opracowujemy treści oraz kreacje wizualne, które wraz z założeniami strategicznymi przekazujemy partnerom odpowiedzialnym za konfiguracje kampanii.

Brakuje odpowiedzi na Twoje pytanie?
Śmiało zapytaj – chętnie odpowiem.
Marcin Tkaczyk
Brand Strategist & Designer